Izolacja termiczna

Izolacja termiczna budynków jest niezwykle istotną kwestią i ma ogromne znaczenie dla ich późniejszego użytkowania. Nie tylko jeśli chodzi o zapewnienie komfortu termicznego mieszkańcom, ale też zmniejszenie kosztów utrzymania. Ważne jest więc zadbanie o wykonanie solidnej izolacji termicznej już na etapie budowy domu. Nasi pracownicy to doświadczeni fachowcy, którzy służą nie tylko radą, ale też umiejętnościami związanymi z wykonaniem izolacji z największą precyzją i zgodnie z obowiązującymi powszechnie wytycznymi. Firma Thermowhite w trosce o Państwa komfort oferuje kompleksowe usługi z zakresu izolacji termicznej.

Czym jest izolacja termiczna?

Z pojęciem izolacyjności termicznej z pewnością zetknęły się już osoby budujące dom. Izolacja termiczna oznacza zdolność przegród budynku, jak np. okien, ścian, drzwi czy stropów, do zatrzymywania ciepła wewnątrz pomieszczeń. Zdolność ta obliczana jest przy pomocy dwóch współczynników R i U:

  • R – współczynnik oporu cieplnego,
  • U – współczynnik przenikania ciepła.

Jakie powinny być wartości tych współczynników, by mieć pewność, że izolacyjność jest poprawna? Współczynnik R powinien być wysoki, natomiast współczynnik U niski. Warto zaznaczyć, że izolacja termiczna budynku powinna być zastosowana w miejscach, które mają bezpośredni kontakt ze środowiskiem zewnętrznym o niższej temperaturze. Są to m.in. ściany, okna czy drzwi. Chodzi w głównej mierze o miesiące, w których panuje chłód czy mróz.

izolacja termiczna

Jakie znaczenie ma w obecnych czasach izolacyjność termiczna?

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, jednymi z ważniejszych powodów, by izolacyjność termiczna budynków była coraz lepsza, jest komfort mieszkańców, zwłaszcza w miesiącach, kiedy budynki muszą być ogrzewane. Jeszcze jakiś czas temu bardzo częstym problemem były chociażby nieszczelne okna, a tym samym realnie odczuwane straty energii w mroźne miesiące. Dzięki coraz lepszej świadomości i zastosowanym nowoczesnym technologiom, powyższe zjawiska zostały wyeliminowane. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że obecnie wszelkie wytyczne dotyczące izolacji termicznej, regulowane są poprzez przepisy związane z polityką Unii Europejskiej. Przepisy te mówią o racjonalnym zarządzaniu energią. Im mniejsze jest bowiem zużycie energii, tym niższa emisja zanieczyszczeń do atmosfery. Oczywiste jest więc, że propagowanie energooszczędności i podnoszenie wymogów izolacyjności termicznej, ma znamienny wpływ na sytuację klimatyczną na naszej planecie.

Izolacja termiczna a współczynnik przenikania ciepła U

Obecnie obowiązujące wymagania, które wyznaczają minimalne wartości współczynnika U, są podobne do parametrów obowiązujących w domach energooszczędnych. Dużo bardziej restrykcyjne wymagania dotyczą domów pasywnych. Zdecydowanie się zatem na budowę domu pasywnego jest odpowiednią opcją dla osób, którym zależy na jak najlepszej izolacyjności. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że w przypadku budowy domu pasywnego, montuje się systemy, które korzystają z energii pozyskanej z odnawialnych źródeł. Systemy te są o wiele droższe w budowie, niż standardowego domu, w którym parametry przenikania ciepła są zadowalające.

Izolacja wykonana przez fachowców Thermowhite - dlaczego warto się na nią zdecydować?

Troska o odpowiednią izolację budynku bardzo się opłaca. Dzięki poprawnym parametrom izolacyjności termicznej, można zapomnieć o niekontrolowanych stratach w energii. Dodatkowo żadna pogoda, nawet największe mrozy nie są straszne, kiedy mieszkańcy mają pewność, że budynek jest odpowiednio zaizolowany. Oferujemy Państwu wykonanie wysokiej jakości izolacji termicznej. Jest ona bezspoinowa, nie posiada też mostków termicznych i akustycznych. Do wykonania izolacji stosujemy certyfikowany produkt. Wyróżniają go znakomite właściwości izolacyjności termicznej i akustycznej. Produkt Thermowhite to połączenie granulatu styropianu budowlanego i ekologicznej chemii budowlanej. Warto też zaznaczyć, że jest to całkowicie inny produkt, niż popularne na rynku styrobetony i pianobetony, które nie posiadają certyfikatów. Zapraszamy do współpracy, a w przypadku dodatkowych pytań, do kontaktu.

Formularz kontaktowy