Izolacja termiczna stropu

Właściwe ocieplenie stropu to podstawa. Na rynku dostępnych jest wiele, rożnorodnych ofert, przez co trudno wybrać najlepszą opcję. ThermoWhite będzie doskonałym rozwiązaniem, które bezapelacyjnie spełni Państwa oczekiwania i wymagania. Izolacja termiczna stropu to nie ekstrawagancja, a sposób na istotną oszczędność pieniędzy. Jeżeli ograniczony zostanie ubytek ciepłego powietrza z nagrzanego mieszkania to budżet przeznaczony na jego ogrzanie może być o wiele niższy. To właśnie brak ocieplenia skutkuje szybszym wyziębieniem przestrzeni, co powoduje także niższym komfortem użytkowania danych pomieszczeń. Wystarczy sięgnąć po właściwe materiały, wykonać ocieplenie stropu i cieszyć się wygodą oraz oszczędnościami. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Dlaczego izolacja termiczna stropu jest tak ważna?

Spora część osób zastanawia się, czy ocieplenie stropu w ogóle ma sens. Odpowiedź brzmi: jak najbardziej! Odpowiednia izolacja znacznie zmniejszy zapotrzebowanie na energię w danej przestrzeni (powierzchnia, która będzie wymagać ogrzania będzie mniejsza). Ilość uciekającego ciepła również zostanie istotnie zmniejszona. Wszystko to sprawi, że wysokość rachunków za ogrzewanie będzie o wiele niższa. Warto pamiętać, że wszystkie te działania należy wykonywać tylko wówczas, gdy np. poddasze nie będzie poddaszem użytkowym. Jeżeli takie ma być jego przeznaczenie to ewentualna izolacja termiczna stropu utrudni przenikanie ciepła, co wymusi konieczność docieplenia.

izolacja termiczna stropu

W jakich miejscach warto wykonać ocieplenie stropu? O czym należy pamiętać?

Ocieplenie stropu wykonać można w wielu miejscach, nie tylko pod poddaszem użytkowym. Często wykonuje się także ocieplenie stropu piwnicy, dzięki czemu chłodne powietrze nie będzie przenikać na parter. To sprawi, że podłoga nie będzie niepotrzebnie wychładzana i nie będzie dochodzić do konieczności nadmiernego grzania. Dobrym rozwiązaniem jest również ocieplenie stropu garażu, gdyż w ten sposób zapobiega się niepotrzebnemu wychładzaniu pomieszczeń bezpośrednio do niego przylegających. Wykonując ocieplenie należy przede wszystkim we właściwy sposób dobrać rodzaj materiału oraz jego parametry. Powinny być wykorzystywane takie materiały, których użycie nie przekroczy określonej przez przepisy maksymalnej wartości współczynnika przenikania ciepła. Należy też pamiętać, by produkty były stosowane z ich przeznaczeniem, gdyż nie każdy materiał będzie nadawał się do izolacji termicznej stropu.

Korzyści wykorzystania ThermoWhite do ocieplenia stropu

Ocieplenie stropu z pomocą ThermoWhite to szereg atutów, m.in. równość i jednolitość powierzchni oraz bezspoinowa technologia montażu. Brak mostków akustycznych i cieplnych, brak spadów i odpadów, możliwość wykonania izolacji w ciągu jednego dnia oraz możliwość przeprowadzania dalszych prac budowlanych już po upływie zaledwie 48 godzin to wciąż zaledwie część zalet tego rozwiązania. W przeciwieństwie do innych metod, które cieszą się wciąż niesłabnącą popularnością, ThermoWhite charakteryzuje się najwyższej próby parametrami izolacji cieplnej i akustycznej do użytku w budownictwie, które są potwierdzone certyfikatami europejskimi CE (ETA-17/0407, ETA-12/0428, ETA-17/0408). Z kolei styrobetony i pianobetony nie mają żadnych normatywnych certyfikacji ani badań, przez co nie mogą stanowić oficjalnej izolacji cieplnej i akustycznej w budownictwie. Ze względu na obecność i wykorzystanie granulatu styropianowego, ThermoWhite często jest błędnie mylony z powyższymi rozwiązaniami, jednak są to całkowicie inne produkty, których porównywanie jest niedopuszczalne. Lata praktyki oraz szereg przeprowadzonych realizacji sprawia, że dziś jesteśmy w stanie Państwu zaoferować to, co najlepsze. Nasze atuty to profesjonalizm, solidność, pełne zaangażowanie na każdym etapie realizacji oraz fachowe doradztwo w zakresie wyboru odpowiednich produktów i rozwiązań. Chętnie rozwiejemy też wszelkie wątpliwości dot. ocieplenia stropu. Zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Nasz wykwalifikowany i doświadczony zespół jest do Państwa dyspozycji. Zapraszamy.

ocieplenie stropu

Formularz kontaktowy