Izolacja podłogi

Izolacja podłogi we właściwy sposób jest jednym z najważniejszych etapów każdej budowy. Przede wszystkim niezwykle ważny jest dobór odpowiednich materiałów. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, wśród których należy wymienić m.in. styropian podłogowy, jednak warto zdecydować się na innowacyjne technologie, które zapewnią długotrwałą jakość i trwałość. Certyfikowany produkt izolacyjny ThermoWhite jest jedną z nich. Składający się z granulatu styropianu budowlanego, połączonego w procesie mieszania i dawkowania z unikalną ekologiczną chemią mineralną produkt, ma bardzo wysokie właściwości izolacji akustycznej i termicznej. Przy pomocy ThermoWhite powstaje jednorodna, równa i lekka masa izolacyjna, która sprawdzi się o wiele lepiej niż styropian pod wylewkę. Jako polski przedstawiciel austriackiej firmy ThermoWhite serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą atrakcyjną ofertą.

Styropian pod wylewkę, styropian podłogowy - dlaczego izolacja podłogi jest tak istotna?

Izolacja podłogi jest równie istotna, jak ocieplenie elementów zewnętrznych np. ścian, czy dachu. Brak właściwej izolacji powoduje powstanie nieszczelności, co ma bezpośredni wpływ na trudności z utrzymaniem właściwej temperatury wewnątrz budynku w zimnych miesiącach. Wśród klasycznych rozwiązań na stworzenie odpowiedniej izolacji podłogi należy wymienić styropian podłogowy, jednak ma ono swoje wady. Przede wszystkim trudnością jest właściwe poprowadzenie okablowania, czy ogrzewania podłogowego. Na szczęście, innowacyjne technologie, jak ThermoWhite, pozwalają pozbyć się wszelkich tego typu problemów i sprawdzają się znacznie lepiej niż styropian pod wylewkę. Nowoczesne systemy izolacyjne to przyszłość, dlatego, jeżeli zależy Państwu na funkcjonalnym rozwiązaniu na wiele lat, to zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

izolacja podłogi
styropian pod wylewkę

Izolacja podłogi - dlaczego warto wybrać ThermoWhite?

ThermoWhite to nowoczesny system izolacyjny, który doskonale sprawdzi się np. do ogrzewania podłogowego. Poprowadzenie różnych instalacji wodnych, grzewczych, czy elektrycznych nie stanowi żadnego problemu. Całe okablowanie jest ukryte w podłodze i znakomicie izolowane. Dodatkowo dzięki zastosowaniu ThermoWhite możliwe jest ukrycie wszelkich nierówności fundamentów. Izolacja podłogi przy wykorzystaniu tego systemu wyróżnia wysoka nośność oraz łatwość aplikacji. Co więcej, sama aplikacja jest wygodniejsza i skuteczniejsza niż układanie styropianu. ThermoWhite to nie tylko oszczędność finansowa, ale także szereg dodatkowych korzyści.

Izolacja podłogi - szereg korzyści ThermoWhite

Do najważniejszych atutów stosowania ThermoWhite należy zaliczyć przede wszystkim szybkość wykonania, gdyż pełna izolacja podłogi może powstać w ciągu jednego dnia. Co więcej, już w ciągu 2-3 dni powierzchnia w pełni nadaje się do chodzenia i można wykonywać na niej dalsze prace budowlane. Warto podkreślić również dowolność regulowania wysokości, co ma wpływ na końcową grubość wylewki – tak istotny element w przypadku ogrzewania podłogowego. Nie można także nie wspomnieć o braku powstawania odpadu ze styropianu, braku konieczności łatania spoin pianką oraz jednolitej, bezspoinowej izolacji podłogi aż do samej ściany. W przeciwieństwie do innych rozwiązań, ThermoWhite wyróżnia się najwyższej próby parametrami izolacji cieplnej i akustycznej do użytku w budownictwie, które są potwierdzone certyfikatami europejskimi CE (ETA-17/0407, ETA-12/0428, ETA-17/0408). Z kolei styrobetony i pianobetony nie mają żadnych normatywnych certyfikacji ani badań, przez co nie mogą stanowić oficjalnej izolacji cieplnej i akustycznej w budownictwie. Co więcej, ThermoWhite często jest błędnie mylony z powyższymi rozwiązaniami ze względu na obecność i wykorzystanie granulatu styropianowego, jednak są to całkowicie inne produkty, których porównanie jest niedopuszczalne. Gwarantujemy profesjonalizm, najwyższą jakość oraz pełne zaangażowanie na każdym etapie realizacji. Nasz wykwalifikowany zespół chętnie odpowie na wszelkie pytania oraz rozwieje ewentualne wątpliwości dot. izolacji podłogi. Zapraszamy do kontaktu!

Formularz kontaktowy